Zeki Demirkubuz, Nuri Bilge Ceylan’a Ne Zaman Yanıt Vereceğini Açıkladı: “Bende Kimsenin Hakkı Kalmaz”

Geçmişte çok yakın arkadaş olan iki yönetmenin arası uzun süre önce açılmış, tartışmalara gerekçe olaraksa Nuri Bilge Ceylan’ın ‘Üç Maymun’ filminin Zeki Demirkubuz’dan alındığı gösterilmişti.

İddialar hakkında yıllarca açıklama yapmayan Ceylan’ın 2023 yılında yayınlanan Kış Uykusu kitabı, uzun süredir rafa kalkmış tartışmayı yeniden alevlendirdi.

“BEL ALTI VURUYOR, BENCE ÇOK AYIP EDİYOR”

Kitabın 26 Mart 2014 tarihli güncesinde Zeki Demirkubuz’un iddialarına yer veren Ceylan, “Aslında bunu Zeki de çok iyi biliyor ama nedense öyle bir şey varmış gibi bir izlenim yaratmayı da tercih ediyor. Yani açıkça söylemiyor, onun yerine icabında kolaylıkla inkâr edebileceği güvenli bir mesafeden yapıyor bunu. Bence çok ayıp ediyor.

Bunca yıl arkadaşlık ettik, birbirimize ne yardımlar ettik sonuçta. Yarışma duygusunu anlarım ama hiç değilse sportmence yapılabilmesini beklerdim. Böyle bel altından vurarak değil.” ifadelerini kullanmıştı.

“BENDE KİMSENİN HAKKI KALMAZ”

Son filmi Hayat’ın 15 Aralık’ta vizyona gireceğini belirten Zeki Demirkubuz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda kendisine yöneltilen “Hocam Nuri Bilge Ceylan hakkında ne düşünüyorsunuz?” sorusuna “Hayat’ın vizyonu bitsin öğreneceksiniz. Bende kimsenin hakkı kalmaz.” yanıtını verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x