Milli Eğitim’den ödenmeyen ücret yanıtı: Teknik bir sorun

ANTALYA – Kamuda çalışan öğretmenlerin aralık ayı ek ders ücretlerinin banka hesaplarına yatırılmadığına ilişkin illerden gelen şikayetler üzerine Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz ve müdürlük yetkilileriyle görüştüklerini belirten Eğitim-Sen Antalya Şube Başkanı Kadir Öztürk, hakedişlerin teknik bir sorun nedeniyle yatırılmadığını öğrendiklerini söyledi.

Önümüzdeki günlerde yaşanan aksaklığın giderileceği yönünde yanıt aldıklarını aktaran Öztürk, yıl başı nedeniyle resmi tatil olan 1 Ocak’tan sonraki günlerde öğretmenlerin ek ders ücretlerinin ek ders ücretlerinin yatırılmasını beklediklerini iletti.

MİLLİ EĞİTİM: SALI YA DA ÇARŞAMBA ÖDENECEK

Tüm Öğretmenler Birliği Sendikası (TÖB-SEN), konuyla ilgili yaptığı açıklamada, öğretmenlerin aralık ayı ek ders ücretlerinin ilçe milli eğitim müdürlüklerinin ödenek başvurusunda bulunmaması gerekçesiyle birçok ilde yatırılmadığını belirtmiş, sorunun ‘liyakatsiz yöneticilerin ihmali’ sonucu yaşandığına vurgu yapmıştı. Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde yaptıkları görüşmelerde mağduriyetin bir an önce giderilmesini istediklerini aktaran Öztürk, öğretmenlere verdikleri ders saatine göre ödenmesi gereken 2 bin ila 6 bin lira arasında değişen ücretlerin salı ya da çarşamba günü yatırılacağı yönünde bilgi verildi.

Eğitim Sen Antalya Şube Başkanı Kadir Öztürk

‘YENİ SİSTEM YÜKLEMESİ YÜZÜNDEN OLDU’

Antalya il ve ilçelerindeki bazı okullarda da farklı illerde olduğu gibi öğretmenlere ek ders ücretlerinin ödenmediği bilgisini aldıklarını anlatan Öztürk, “Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz ile yaptığımız görüşmede, ‘Ek ders ücretleri, yeni sistem yüklenmesinden kaynaklı teknik bir sorun nedeniyle yatırılamadı’ yanıtını aldık. Ödemelerin salı ya da çarşamba günü yapılacağı yönünde bilgi verildi. Eğitim emekçilerinin ders ücretlerinin, her geçen gün derinleşen ekonomik kriz ve artan enflasyon koşullarında keyfi bir biçimde ödenmemiş olması kabul edilemez. Ek ders ücretini alamamış eğitim emekçilerinin mağduriyeti bir an önce giderilmelidir” diye açıklama yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x