Merck Türkiye’de Hukuk, Uyum ve Veri Gizliliği Departman Müdürü Ataması

Nihat Aral, Şubat ayı itibariyle Merck Türkiye Hukuk, Uyum ve Veri Gizliliği Departman Müdürü olarak göreve başladı 

Nihat Aral, Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi Bölümü’nden, İşletme alanında yan dal yaparak mezun oldu. Lisans eğitimini alırken, Londra Ekonomi Okulu’nun Hukuk bölümünde yaz programına da katılan Aral, yüksek lisans derslerini ise Illinois Teknoloji Enstitüsü Chicago-Kent Hukuk Fakültesi’nde Ticaret Hukuku üzerine tamamladı.

Kariyerine 2014 yılında hukuk bürosunda başlayan Aral, 10 yıllık kariyer yolculuğu boyunca uyum programlarının geliştirilmesi, hukuk ve uyumluluk konularında stratejiler oluşturulması ve bu süreçlerin yönetilmesi konularında şirketlere hukuki danışmanlık yaptı. Kamu, Özel Sektör iş birliği ile hayata geçen hastane, otoyol, havalimanı projelerinin yürütülmesinde ve birçok başarılı şirket birleşmesi, devralması ve finansmanı işlemlerinde yer aldı. Ardından, ilaç sektörüne geçiş yaparak, Hukuk ve Uyum Müdürü olarak çalıştı. 

Şubat 2024 itibariyle Merck Türkiye Hukuk, Uyum ve Veri Gizliliği Departman Müdürü olarak atanan Nihat Aral, Merck Türkiye Yönetim Ekibinde yer alacaktır. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x