Kılıçdaroğlu’ndan “gitmeme” protestosu

Cumhuriyet Halk Partisi’nin seçim bildirgesinin açıklanacağı aday tanıtım toplantısı Ankara Spor Salonu’nda düzenlendi. Salona CHP’nin kampanya sloganı “İşimiz gücümüz Türkiye”, “Gücümüzü milletinizden güvenimizi yaptığımız işten alıyoruz” pankartları asıldı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, salona kadın belediye başkanları ile giriş yaparak tribünleri selamladı. Özel’in salonu selamlaması sırasında Zülfü Livaneli’nin “Merhaba” şarkısı çalındı. Özel kürsüde yaptığı konuşmasında şunları söyledi:

“Partimize hizmet etmiş bütün genel başkanlarımı, aramızda olmayan iki genel başkanımızı minnetle ve buradaki genel başkanlarımı minnetle selamlıyorum. Siyasette vefa tartışmaları oluyor zaman zaman, hepimiz kendimizden önceki genel başkanlarımıza büyük bir vefa duyuyoruz ama bu salona hatırlatmak istediğim bir şey var. Bir partinin önceki genel başkanlarına vefa göstermek onların partisini iktidar yapmakla olur”

KILIÇDAROĞLU KATILMADI

Öte yandan CHP’nin eski lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun partinin aday tanıtım toplantısına katılmadığı görüldü. Kılıçdaroğlu’nun kurultayda genel başkanlığı kaybettiği salona gelmemesi dikkat çekerken Ankara’da bir ofis açtığı ve çalışmalarını buradan yürüttüğü biliniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x