Fatih Altaylı: AKP “aptal” taklidinin bedelini artık ödeyemiyor

Gazeteci Fatih Altaylı, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Kayseri’de başlayan ve diğer illere yayılan Suriyelilere yönelik şiddet olaylarının suçlusu olarak muhalefeti göstermesini eleştirdi.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in üzerinde çalışılan vergi paketi için gerekçe gösterdiği EYT ödemelerinin muhalefet tarafından çıkarıldığına işaret eden açıklamalarını da hatırlatan Altaylı, “AKP, kaldığı yerden devam ediyor ve seçmeni aptal yerine koyarak başarılı olacağına inanıyor” diye yazdı.

Altaylı, “AKP’nin yokluğa mahkûm ettiği ve ülkesini batırdığı seçmene dönüp ‘Ben aslında bir şey yapamayan, zavallı edilgen bir iktidar idim. Ülkeyi aslında muhalefet yönetti’ şeklindeki öz savunması komiktir. Kendi seçmeni dahil tüm seçmenler için bu saçma sapan bahaneler, bu güçsüzlük itirafı inandırıcı olmaktan da kabul edilebilir olmaktan da çok uzaktır. Birkaç istisna dışında hiç kimsenin buna inanacak kadar aptal olduğunu zannetmiyorum” görüşünü ifade etti.

Altaylı, “Bilirim ki, bazen öyle değilmiş gibi görünseler de seçmenin ezici bir çoğunluğu aptal değil tam aksine cin gibidir. Ancak bedeli mukabilinde aptal gibi davranabilir. AKP geçmişte bu bedeli ödeyebiliyordu. Şimdi ödeyemiyor. Çünkü azalan para artık sadece AKP’li zenginlere yetiyor” ifadelerini kullandı.

Yazının tamamını okumak için .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x