Erdoğan “astronot” diyemedi kendisi de güldü

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen Kabine toplantısında, öğretmenlerin kadro tahsisine ve atama takvimine dair detaylar ele alındı. Toplantı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 13 Şubat’ta Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) 14 Şubat’ta ise Mısır’ın başkenti Kahire’ye yapacağı ziyaretlerin öncesinde görüşüldü. Toplantı 3 saat 15 dakika sürdü. Milli Eğitim Bakanlığı’nın branş bazlı çalışmaları da yakında gerçekleştireceği belirtiliyor. Toplantıda, iç ve dış siyasette öne çıkan konular da masaya yatırıldı. Terörle mücadele kapsamında yurt içi ve sınır ötesindeki operasyonlar gözden geçirilirken, 31 Mart öncesi seçim güvenliği için alınacak tedbirler tartışıldı. Erdoğan’ın Kabine’nin ardından yaptığı açıklamada “Astronot” diyemedi. Bu duruma kendisi de güldü.

İşte o anlar:


Ekonomideki yol haritası da kabine toplantısında ele alındı. Enflasyonla ve fahiş fiyatlarla mücadele konusunda atılacak adımlar değerlendirildi. Ayrıca, Türkiye’nin İsrail’in Gazze’de yaptığı katliamı durdurmak için yürüttüğü diplomasi, insani yardımın Gazze’ye ulaştırılması ve yaralıların tahliyesi gibi konular da istişare edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine toplantısında alınan kararları açıklıyor:

Bir taraftan iyice yaklaşan 31 Mart seçimleri ilgili çalışmalarımızı yürütüken diğer yandan ülekmizi büyütme çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Turizm geliri yüzde 17 arttı, 57 milyon turist geldi. Turizmde bu tarihi başarıları muhalefetin ve bazı faşit çevrelerin turizmi baltalamaya yönelik menfi kampanyalarına rağmen elde ettik.

Dünya genelinde etkili olan olumsuzluklara rağmen Türkiye hedefleri doğrultusunda kararlılıkla ilerliyor.

“İKİNİCİ ASTRONOTUMUZU DA UZAYA GÖNDERECEĞİZ”

İnsanlı uzay misyonumuzu başarıyla yerine getirdik. Türk Hava Kuvvetlerimizin yetiştirdiği seçkin pilotlarından olan Alper Gezeravcı, uluslararası uzay istasyonundaki görevini ve bilimsel deneyleri tamamlayarak ülkemize döndü. Bizde kendisini kabul ettik. İkinici astronotumuzu da önümüzdeki aylarda yörünge altı uçuş için uzaya göndereceğiz.

“EKONOMİYE GÜVEN ARTTI”

Ülkemizin risk primindeki düşüş sürüyor.

Önümüzdeki dönemde ekonomi programımızın müspet yansımalarını enflasyon başta olmak üzere diğer alanlarda net bir şekilde göreceğiz.

F-16 KARARI MEMNUNİYET VERİCİ

Amerika Birleşik Devletleri ile bir süredir yürüttüğümüz F16 talabimizinde olumlu sonuçlanmasından memnuniyet duyuyoruz.

Ülkemize yönelik kısıtlamaların kaldırılması ile birlikte inşallah Türk Savunma sanayii bundan sonra daha hızlı yol alacak.

Şu gerçeği çok net bir şekilde görebiliyoruz, Türkiye uyguladığı terörü kaynağında yok etme stratejisiyle bölücü terör örgütünü hapsetmiştir.

Türkiye ne pahasına olursa olsun, Güney sınırlarında “Teröristan” kurulmasına izin vermeyecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir