Bu 3 Altcoin için Uyarı Geldi: Haftaya Al-Sat Yapmayın!

Kripto para trade’i, çoğunlukla deneysel doğası ve kripto para piyasasındaki yüksek volatilite göz önüne alındığında riskli bir çabadır. Hangi kripto paraların alım satımından kaçınılması gerektiğini bilmek, sonuçları iyileştirmek için iyi bir risk yönetimi stratejisinin önemli bir parçasıdır. Kripto uzmanı Vinicius Barbosa, haftaya al-sat yapmanın riskli olduğunu 3 altcoin hakkında uyarıyor.

Şubat ayındaki belirsizlikler nedeniyle BUSD ile işlem yapmayın!

Şubat 2023’te New York Finansal Hizmetler Departmanı, Paxos’a stablecoin BUSD’yi ihraç etmeyi durdurmasını emretti. Bu karar, SEC’in önde gelen kripto para borsası Binance’e karşı açtığı bir davanın ortasında geldi. Binance, BUSD’un ihraççısı olan Paxos ile ortak işbirliği yapıyordu. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Kasım ayında Binance, BUSD’u 2024 Şubat’a kadar tamamen destekleyeceğini açıkladı. Bununla birlikte altcoin için riskler yüksek. Binance’in stablecoin’ini Şubat ayından sonra ABD Doları ile düzgün bir şekilde takas etme olanağı belirsiz. Bu nedenle, bu piyasa kargaşası, spekülatörlerin uygun risk yönetimi için alım satım yapmaktan kaçınması gereken tokenı doğrudan etkileyebilir.

Bu hafta sonu altcoin Injective alım satımından uzak durun

Bu hafta sonu Injective ekibi, hak ediş dönemi kilidini açacak. Böylece, 125 milyon doların üzerinde INJ alacak. Serbest kalacak toplam miktar 135 milyon dolar değerinde tokenı aşıyor. Bunun önümüzdeki hafta büyük satışlara neden olması mümkün. TokenUnlocks verileri, bu olayı gösteriyor.

Token önümüzdeki hafta piyasaya akacak. Kaynak: TokenUnlocks

Son altcoin: Kaspa (KAS) arz enflasyonuyla karşı karşıya

Bu arada Kaspa, son zamanlarda etkileyici bir fiyat performansıyla dikkat çeken nispeten yeni bir token. KAS, 2022 Mayıs’ta 0,000170 dolardan işlem görüyordu. Geçtiğimiz yıl içinde Kasım’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,155 dolara çıktı. Bu hareket, erken yatırımcıları 1,5 yılda %20.500’ün üzerinde kazançla ödüllendirdi. Ancak, token şu anda %35’lik bir geri çekilme ile 0,10 dolara geriledi.

Kaspa (KAS) haftalık fiyat grafiği. Kaynak: TradingView

Ancak Kaspa, Haziran 2022 itibariyle dolaşımda olduğu bildirilen 8,5 milyar KAS’tan %163’lük bir arz enflasyonu yaşadı. CoinMarketCap’e göre, şu anda ağın dolaşımdaki arzında 22,37 milyar KAS var. Yani, son enflasyon henüz tam olarak fiyatlara yansımadı.

Kaspa (KAS) arz verileri. Kaynak: CoinMarketCap

Sonuç olarak, bu üç altcoin projesinin ani satış olayları yaşaması mümkün. Bu da onları yatırımcıların önümüzdeki hafta ve hatta ekonomi beklenen sonuçları üretene kadar işlem yapmaktan kaçınmaları için adaylar haline getiriyor. Bununla birlikte, kripto para piyasasının öngörülemezliğinin onların lehine olabileceğini anlamak önemli. Bu kripto paralar yeterli talebi karşılamayı başarırsa, bu koşullar altında bile değer artışı mümkün. Bu nedenle, yatırımcıların başarılı olmak için kendi araştırmalarını yapmaları ve dikkatli kararlar almaları gerekiyor.

Makaledeki görüşler ve tahminler uzmana ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x