Altın kaplama Apple Vision Pro, fiyatıyla dudak uçuklattı!

Apple, geçtiğimiz aylarda piyasaya sürdüğü ilk karma gerçeklik gözlüğü Vision Pro ile teknoloji dünyasında dikkatleri çekmeyi başardı. AR/VR pazarında dengeleri altüst edecek bu cihaz, her ne kadar rakip modellere kıyasla 3 bin 499 dolar başlangıç fiyatı ile daha pahalı olsa da hatırı sayılır bir satış rakamlarına ulaşacağı tahmin ediliyor. Son olarak Apple Vision Pro‘yu pahalı bulanlar için ilginç bir gelişme yaşandı. Öyle ki başlığın altın kaplamalı hali satışa sunuldu. Tabii bunu satan Apple değil. Peki altın kaplama Apple Vision Pro‘nun fiyatı ne kadar?

Karşınızda altın kaplama Apple Vision Pro

Dünyaca ünlü Dubai merkezli lüks tasarım şirketi Caviar, teknolojik ürünleri özel tasarımlar ile donatarak satışa sunmasıyla tanınan bir firma. Daha önce Apple Vision Pro temalı bir iPhone 15 ve Tesla Cybertruck‘ı anımsatan Samsung Galaxy S24 Ultra üzerinde çalışmıştı. Şimdi ise sıra Apple Vision Pro‘ya geldi.

Caviar tarafından tasarlanan Apple Vision Pro, 18 ayar altın ile donatıldı. Bununla birlikte cihaza vizör eklendiğini de belirtmek gerekiyor. Lüks tasarım şirketi, bu cihazdan 24 adet üretecek. Önümüzdeki yılın ilk aylarında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Peki fiyatı ne kadar olacak?

Altın kaplama Apple Vision Pro, 40 bin dolar fiyata sahip olacak. Bu da 1 milyon 285 bin TL‘ye tekabül ediyor. Karma gerçeklik gözlüğünün ne kadar ilgi göreceğini, satışa sunulduğunda hep birlikte göreceğiz.

Apple Vision Pro teknik özellikleri

Özellik Detay
Ekran 23 milyon piksele sahip micro-OLED, 3D görüntüleme sistemi, 7,5 milyon piksel aralığı, %92 DCI-P3, 90-96-100 Hz yenileme hızı, titreşimsiz video için 24 fps ve 30 fps’nin katları oynatma
Görüş Alanı 120 derece
İşlemci Apple M2: 8 çekirdekli (4 performans+4 güç verimliliği), 10 çekirdekli GPU, 16 çekirdekli Neural Engine
Apple R1: 12 ms fotondan fotona gecikme süresi, 256 GB/sn bellek bant genişliği
Bellek 16 GB
Depolama 256 GB, 512 GB, 1 TB
Bağlantılar Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3, USB-C
Sensörler LiDAR Tarayıcı, Kameralar, Göz Takip Sensörleri, Hızlanmaölçer, Jiroskop, Yakınlık Sensörü
Ses 4 yönlü dahili hoparlör, 3 mikrofonlu gürültü engelleme
Pil 2 saate kadar pil ömrü (harici pil ile kullanılabilir)
Ağırlık 600-650 gram
İşletim Sistemi VisionOS
Fiyat 3.499 ABD Doları başlangıç fiyatı

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x