Soylu: ‘Eğer Türkiye Uzun Zamandır Bu Hazırlıkları Yapmamış Olsaydı Büyük Bir Kaos ile Karşı Karşıya Kalırdı’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TRT Haber yayınına katıldı. Hatay’daki Afet Koordinasyon Merkezi’nde bulunan Süleyman Soylu, Kahramanmaraş merkezli deprem felaketine ilişkin açıklamalar yaptı.

TRT Haber’de Elif Akkuş’a konuşan Soylu, “Türkiye uzun zamandır böyle hazırlıklar yapmasaydı büyük bir kaos içinde kalırdı” dedi.

“Böyle bir afette tabii ki yayılmak ve ulaşmak da belli bir zaman dilimi istiyor. Böyle bir deprem hangi ülkede olursa olsun kimsenin altında kalkabileceğini düşünmüyoruz. Bu çerçeve içerisinde eğer Türkiye uzun zamandır böyle hazırlıklar yapmasaydı büyük bir kaos içinde kalırdı. 17. günde geldiğimiz nokta; sadece Hatay’da 2 bina var altında cenaze olduğunu düşündüğümüz, diğer tarafların tamamında arama-kurtarma çalışmaları sona erdi. Yaklaşık 313 bin çadır kuruldu, konteynerler kurulmaya başlandı. Bütün hastaneler işlevselliğini devam ettiriyor. Kamunun bütün gücü sahada çalışmalarına devam ediyor. Gidilemeyen köylerin tamamına sortiler yapıldı. Her tarafa, herkes ve her şeyle ulaşıldı.”

İşte o anlar: ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir