SGK İlaç Kolaylığı Sağladı: Eczanelerde 484 Kodu Nedir? 484 Koduyla Nasıl İlaç Alınır?

6 Şubat Pazartesi günü, Gölcük depreminin ardından ülkemizde meydana gelen en korkunç felaket yaşandı. Merkez üssü Kahramanmaraş olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler ağır yıkıma neden oldu. 10 ilde binlerce binayı yerle bir eden depremde 7 bine yakın vatandaşımız hayatını kaybetti. Binlerce vatandaş da evlerini kaybetti. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) eczaneler için özel bir tanımlama yaptı. İlaçlara ihtiyacı olan vatandaşlar için erişimi kolay hale getirildi. Eczanelerde 484 kodu ile ilaçlar kolay temin edilebiliyor. Pekli eczanelerde 484 kodu nedir? 484 koduyla reçete yazdırılır mı? 484 koduyla nasıl ila alınır?

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler korkunç bir felakete yol açtı. 10 ili etkileyen deprem sonrası 4. seviye alarm verildi.

38 bin 224 vatandaşımızın da yaralı olarak kurtulduğu afet bölgesinde arama kurtarma ekipleri çalışmalarını sürdürüyor.

Olumsuz hava şartlarıyla mücadele eden arama kurtarma ekipleri zaman zaman ‘Sesimi duyan var mı?’ sorusuyla enkaz altındaki vatandaşlardan bir ses duymaya çalışıyor.

Tüm Türkiye’nin tek yürek olduğu afette evlerini kaybeden depremzedeler kurulan çadırlara yönlendiriliyorlar.

Çocuk, genç, yaşlı binlerce vatandaş depremden dolayı kullandıkları ilaçları kaybetti. Yaşanan bu olayların ardından Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) bölgeye ilaç kolaylığı sağladı.

Eczanelerde 484 Kodu Nedir? 484 Koduyla Nasıl İlaç Alınır?

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) afet bölgesi ilan edilen yerlerdeki eczanelere özel tanımlama yaptı. Eczaneler 484 koduyla reçete yazabiliyor. TC kimlik numarası ile eczaneye başvuranlar büyün vatandaşlar ilaçlarını kolaylıkla temin edebiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir