Resmi açıklama geldi! Hatay Valiliği üzerinden yürütülen iddialar yalan çıktı!

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığına bağlı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, Hatay Valiliğine yönelik “Hatay Valiliği Bodrum Belediyesinden gelen konteynerleri kaldırıyor” iddialarıyla ilgili paylaşımda bulundu.

‘İDDİALAR DOĞRU DEĞİLDİR’

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi tarafından yapılan paylaşımda,

“İskenderun’da depremzedeler için Bodrum Belediyesi tarafından kurulan konteynerler, Hatay Valiliği tarafından kaldırılmaya çalışıldı” iddiası doğru değildir.” ifadelerine yer verildi.

CHP’Lİ BELEDİYE BAŞKANI AHMET ARAS DA İDDİALARI YALANLAMIŞTI

Öte yandan, CHP’li  Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ta, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla iddiaları yalanlamıştı. 

Aras söz konusu iddiaların gerçeği yansıtmadığı belirttiği paylaşımda,

“Değerli Bodrumlular, iyi akşamlar… Bu akşam sosyal medyada yayınlanan bu iddia tamamen gerçek dışıdır. İddia edilenin aksine, Hatay Valiliği ile ilk günden itibaren devam eden iş birliğimiz, sorunsuz olarak sürmektedir. Malatya’dan sevgiler, saygılar…” ifadelerine yer verdi.

NE OLMUŞTU?

Bir sosyal medya kullanıcısı, Son dakika paylaşımıyla birlikte, CHP’li Bodrum Belediyesi tarafından İskenderun’da depremzedeler için kurulan konteynerlerin, Hatay Valiliği yetkilileri tarafından kaldırılmaya çalışıldığını iddia etmişti.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir