Otobüs durağında bekleyen 3 kişinin ölümüne neden olmuştu; 6 yıl 7 ay hapis cezasına çarptırıldı

Ankara’nın Etimesgut ilçesinde direksiyon kontrolünü kaybettiği otomobiliyle durakta otobüs bekleyen 3 kişiye çarparak ölümlerine neden olan Adnan Sevinç, tutuklu yargılandığı davada 6 yıl 7 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Etimesgut ilçesi Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’nda 25 Ağustos 2022’de meydana gelen kazada  Adnan Sevinç, otomobiliyle 129’uncu sokak girişindeki otobüs durağına çarptı. Kazada, durakta otobüs bekleyen Orhan Yeşilırmak, eşi Semiha Uzun Yeşilırmak ile Keziban Irkıçatal hayatını kaybetti. Kazadan sonra tutuklanan sürücü Sevinç, uykulu olduğu için direksiyon hakimiyetini kaybettiğini, kazanın bu nedenle meydana geldiğini söyledi. Soruşturma kapsamında Adnan Sevinç hakkında ‘taksirle birden fazlı kişinin ölümüne neden olmak’ suçundan dava açıldı.

Ankara 15’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasına tutuklu sanık Adnan Sevinç, yaşamını yitirenlerin yakınları ile taraf avukatları katıldı. Sanık Sevinç savunmasında kaza tarihinde Düzce’den Ankara’ya geldiğini belirterek, “Uykusuz değildim; ancak kazadan hemen önce nedenini bilmediğim bir baygınlık geçirdim. Hayatını kaybedenleri tanımam ve onlarla husumetim yok. Keşke o kazada ölen ben olsaydım. Direksiyonu kırdım; ama bunu bilinçli bir şekilde yapmadım. Yaşananlardan pişmanım. Beraat ve tahliyemi talep ediyorum” dedi.  

Mahkeme heyeti sanık Sevinç’e, ‘taksirle birden fazla kişinin ölümüne neden olmak’ suçundan 6 yıl 7 ay hapis cezası verdi. Sanığın 2 yıl 6 ay boyunca ehliyetine el konulmasına karar verilerek tutukluluk halinin devamına hükmedildi. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir