Kripto Çöküşünün Ardından Öne Çıkan Beş Kripto Projesi (Sponsorlu)

Kripto çöküşünden sonra öne çıkan, potansiyelli ve etkileyici beş farklı kripto projesi.

En iyi kripto yatırımları, yatırımcıların hayallerini gerçekleştirmek için kullanışlılığı, yüksek kullanıcı memnuniyetini ve benzersiz teknolojik çözümleri bir araya getirir. Blockchain teknolojisinin birçok önemli küresel endüstride teknolojik ilerlemenin ön saflarında yer alması nedeniyle kripto piyasaları yüzlerce kat getiri sağlayabilecek potansiyelleri barındırıyor.

En iyi kripto yatırımlarından bazıları, blockchain vasıtasıyla dönüşüme uğrayan diğer birçok sektörün yanı sıra oyun, finans ve sanat alanlarında bulunabilir. İşte 2022’deki kripto çöküşünden sonra potansiyeliyle öne çıkan kripto paraların listesi:

  • Metacade (MCADE)
  • Ripple (XRP)
  • Bitcoin (BTC)
  • Filecoin (FIL)
  • Axie Infinity (AXS)

Metacade (MCADE)

, kripto çöküşünden sonra yatırım yapılabilecek potansiyelli kripto paralardan biridir. Blockchain teknolojisini klasik oyun salonu oyunlarıyla birleştiren ve platformda kripto geliri elde etmek için çok sayıda farklı yol sunan yepyeni bir GameFi platformudur.

MCADE token’ı, blockchain’in herhangi bir yerinde bulunabilecek en büyük çevrimiçi oyun koleksiyonuna ev sahipliği yapacak olan metaverse oyun salonunda ödülleri dağıtmak için kullanılıyor. Kullanıcılar ücretli giriş sağlayacakları turnuvalara katılabilecekleri ve büyük kripto ödülleri kazanma şansı için yarışabilecekleri için oyun salonu, hem sıradan hem de rekabetçi bir oyun deneyimi sunuyor.

Buna ek olarak Metacade, geniş Web3 topluluğu için sosyal bir merkez olmayı hedeflemektedir. Bu hedefin kilit unsurlarından biri, kullanıcıları katkıları için ödüllendirecek olan Create2Earn (Kazanmak İçin Oluştur) özelliğidir. Bu katkılar arasında oyun incelemeleri yayınlamak, alfa paylaşmak veya Metacade topluluğunun diğer üyeleriyle etkileşim kurmak yer alıyor. Platformda içerik oluşturmanın karşılığında kullanıcılar MCADE token ödülleri kazanabilir.

Metacade aynı zamanda GameFi ekosisteminde ilerleme kaydedilmesine iki temel yolla katkıda bulunuyor. İlk olarak, Work2Earn (Kazanmak İçin Çalış) özelliği, kripto kullanıcıları için iş alanları yaratıp bunların reklâmını yapacak, tutkulu ve hevesli profesyonellerin blok zincirinde bir kariyere başlamasını sağlayacak. İkinci olarak, Metagrants programı oyun geliştiricilerine erken aşama finansman sağlayarak GameFi sektöründeki bir sonraki yenilik dalgasını doğrudan desteklemeye yardımcı olacak.

MCADE neden potansiyelli?

MCADE yepyeni bir token, yani muhtemelen kripto çöküşünün en kötü dönemini atlatmış durumda. Token kısa süre önce presale’e başladı ve ilk aşamalarında tamamen tükendi. İlk 7 haftada şaşırtıcı bir şekilde 2.7 milyon dolar yatırım aldı. O zamandan bu yana ise $6.3m toplamayı başardı. gelecek için büyük umut vaat ediyor ve erken yatırımcılar önümüzdeki yıllarda önemli bir yükseliş potansiyelinin avantajını yaşayabilir.

Metacade, blok zinciri teknolojisinde ilerleme sağlamak üzere tasarlanmış özelliklerinin yanı sıra kullanıcılarına geniş kazanç olanakları da sunuyor. Zaman içinde piyasa değerine göre en değerli GameFi projelerinden biri haline gelebilir ve bu da onu kripto çöküşünden sonra potansiyelli kripto projelerinden biri yapıyor.

>>> Metacade presale’ına katılabilirsiniz <<<

Ripple (XRP)

XRP, geleneksel finansal hizmetlere kıyasla uluslararası işlemlerin gerçekleştirilmesinde daha verimli bir yöntem sunduğu için sınır ötesi ödemelerde kullanılmak üzere tasarlanmış merkeziyetsiz bir kripto para birimidir.

XRP’nin potansiyelli kripto projelerinden biri olmasının önemli bir nedeni, hızlı ve ucuz para takası sağlamak için bir rezerv para birimi olarak kullanılabilmesidir. Mevcut pazarlar arasında para transferinin en uygun maliyetli biçimlerinden biridir, bu nedenle XRP’nin arkasındaki şirket olan Ripple Labs, JP Morgan ve İngiltere Bankası gibi büyük kurumlarla ortaklıklar kurmuştur.

Ayrıca XRP, merkezî olmayan finansal işlemleri desteklemek üzere tasarlanmış dağıtılmış bir defter teknolojisi olan XRP Ledger’ın (XRPL) yerel token’ıdır. Geliştiriciler XRPL üzerinde yazılım uygulamaları oluşturabilir ve ağ üzerinde değişken ve sabit tokenlar (NFT’ler) dâhil olmak üzere dijital varlıklar basabilir.

XRP neden potansiyelli?

XRP, Ripple Labs ile Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasında devam eden bir anlaşmazlığın odağında yer alıyor. SEC, Ripple Labs’ı XRP’nin bir kripto para birimi değil bir menkul kıymet olduğu gerekçesiyle suçluyor. Mahkeme 2020’den beri devam ediyor ve başından beri XRP token’ın fiyat hareketlerini baskıladığı düşünülüyor.

XRP, 2021 boğa piyasası sırasında, Web3’teki kripto para birimlerinin büyük çoğunluğunun patlayıcı kazançlar elde ettiği bir zamanda, tüm zamanların en yüksek seviyesini göremedi. Davadan olumsuz bir sonuç çıkması uzun vadede XRP token’ına zarar verebilir, ancak bunun pek olası olmadığı düşünülüyor.

Davanın daha olası sonucu Ripple Labs lehine olumlu bir karar çıkmasıdır ki bu da XRP’nin ABD’li düzenleyicilerin gözünde bir kripto para birimi olarak sınıflandırılması anlamına gelecektir. Bunun XRP token’ı için büyük fiyat artışlarına yol açması ve onu 2022’deki kripto çöküşünden sonra en iyi kripto yatırımlarından biri haline getirmesi bekleniyor.

Bitcoin (BTC)

Kripto çöküşünden sonraki potansiyelli kripto projelerinden biri Bitcoin’dir. Bitcoin, kullanıcıların dünyanın herhangi bir yerinden anonim ve güvenli işlemler yapmasına olanak tanıyan dijital bir para birimidir. Bitcoin blockchain teknolojisini kullanan ilk kripto para birimidir, Bitcoin blockchain’i finansal işlemlerin kaydını otomatik olarak tutan dağıtılmış bir dijital defterdir.

Bitcoin, merkezî olmaması ve uçtan uca (peer-to-peer) bir ağ üzerinde çalışması nedeniyle geleneksel para birimlerinden farklıdır ve bir kullanıcıdan diğerine doğrudan ödeme yapılmasına olanak tanır. Bitcoin blockchain ağını kullanan işlemler güvenli ve sabittir, kayıt defterini doğrulamak ve korumak için tarafsız bir üçüncü tarafa ihtiyaç duymaz.

Bitcoin işlemlerine ve madenciliğine katılmak için kullanıcıların özel donanımlara ve internet erişimine ihtiyacı vardır. Bitcoin, ödemelerin ve para transferlerinin küresel ölçekte işlenmesi için muazzam bir potansiyele sahiptir ve son derece güvenilir olduğunu da kanıtlamıştır.

BTC neden potansiyelli?

Bitcoin, piyasa değerine göre en büyük ve aynı zamanda en eski kripto para birimidir. Son derece güvenilir olduğunu kanıtlamış ve ilk yaratıldığı günden bu yana hem kullanıcı hem de itibari değer açısından önemli ölçüde büyümüştür.

BTC tipik olarak 4 yıllık yarılanma döngüleri aracılığıyla kripto para piyasasında trendler yaratır. Bir yarılanma olayı, Bitcoin madenciliği için blok ödülünün yarıya indirildiği zamandır ve bir sonraki yarılanma olayı 2024’ün başlarında gerçekleşecektir.

Önceki her yarılanma olayı bir kripto boğa piyasasını başlatmıştır ve kripto ayı piyasaları, genellikle Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra ortaya çıkmaktadır. BTC, 2022 kripto çöküşünden sonraki potansiyelli kripto projelerinden biridir çünkü muhtemelen piyasadaki bir sonraki boğa trendinde ivme kazanan ilk token olacaktır.

Filecoin (FIL)

Filecoin (FIL), kripto çöküşünden sonraki potansiyel kripto yatırımlarından bir diğeridir. Çevrimiçi verileri güvenli bir şekilde depolamak ve paylaşmak için blockchain teknolojisini kullanan merkezî olmayan bir ağdır. Filecoin ağı merkezî olmadığından, tek bir varlık tarafından kontrol edilmez, bu da Filecoin’in internette hassas bilgileri depolamanın en güvenli ve güvenilir yöntemlerinden biri olduğu anlamına gelir.

Filecoin, Filecoin (FIL) olarak da adlandırılan kendi kripto para tokenı tarafından desteklenmektedir. Blok doğrulayıcıları sabit disk alanlarını kiralayarak ve depolama kapasitesi sağlayarak FIL tokenları kazanabildiğinden, kullanıcılar kripto para ödülleri aracılığıyla ağa katılmaya teşvik edilmektedir.

Bu yeni bulut depolama biçimi, düşük maliyeti ve yüksek güvenliği nedeniyle mevcut pazarda devrim yaratma potansiyeline sahiptir. Filecoin potansiyelli kripto yatırımlarından biridir ve paylaşımlı depolama konusundaki çığır açan yaklaşımı nedeniyle dünyanın dört bir yanından büyük yatırımcıların ilgisini çekmiştir.

FIL neden satın alınmalı?

Son yıllarda, büyük merkezî şirketlerin kullanıcılarının verilerini sattığına dair haberler kamuoyunda tartışmalara neden oldu ve çevrimiçi güvenlikle ilgili endişeleri artırdı. Dünyanın dört bir yanındaki milyarlarca insan tarafından günlük olarak kullanılan Google, Amazon, Facebook, Microsoft ve Apple, diğer büyük teknoloji şirketleriyle birlikte kullanıcıları hakkında hassas sayılabilecek büyük miktarda veri toplayabilmektedir.

Filecoin, merkeziyetsiz bir bulut depolama sistemi oluşturarak kullanıcı verilerini ve diğer hassas bilgileri koruyabilmektedir. Bulut depolama alanı ayrıca ağ üzerinde takas edilebilir ve internet bağlantısı olan herkesin disk alanından para kazanmasına olanak tanır. Kullanıcı verileri Filecoin ağında korunur ve anonimdir, bu da çevrimiçi güvenliği artırmaya yardımcı olur.

Filecoin, önümüzdeki yıllarda internet kültüründe giderek daha önemli bir rol oynayabilecek eşsiz bir blok zinciri çözümüdür. Bu da FIL token’a büyük bir yükseliş potansiyeli kazandırarak onu 2022’deki kripto çöküşünden sonraki potansiyelli kripto projelerinden biri haline getirmektedir.

Axie Infinity (AXS)

Axie Infinity (AXS), oyuncuların Axie adı verilen fantastik yaratıkları toplamalarına, eğitmelerine ve savaşmalarına olanak tanıyan blockchain tabanlı bir oyundur. Oyun, Axie sahiplerine dijital varlıklarına gerçekten sahip olma olanağı vermek için blok zinciri teknolojisinden, dijital yetersizlikten ve varlıklara tam anlamıyla sahip olma özelliğinden yararlanmaktadır.

Axie’ler tamamen özelleştirilebilir oyun öğeleridir ve kullanıcıların NFT olarak basılan farklı parçaları toplamasına olanak tanır. Bu NFT’ler Axie pazarında serbestçe alınıp satılabilir ve oyuncuların Axie koleksiyonlarından para kazanmalarına veya koleksiyonları için ek yaratıklar satın almalarına olanak tanır.

Diğer oyun içi aktiviteler arasında Axie değerini artırmanın bir yolu olan Axie’leri yetiştirmek de yer alıyor. Kullanıcılar Axie koleksiyonlarını kullanarak keşifler yapabiliyor, görevleri tamamlayabiliyor ve diğer oyunculara karşı savaşabiliyorlar. Oyun içinde kaydettikleri ilerleme için de kripto para ödülleri kazanabiliyorlar.

AXS neden potansiyelli?

AXS tokenı da 2022 kripto çöküşü sırasında düşüş yaşadı. Bunun nedeni büyük ölçüde, Axie Infinity oyunu için özel olarak inşa edilmiş benzersiz bir Ethereum yan zinciri olan Ronin Köprüsü’nün saldırıya uğramasıydı. Bu, 600 milyon doların üzerinde kayıpla tarihteki en büyük DeFi saldırısıydı.

Bu olumsuz habere rağmen, Axie Infinity en iyi kripto yatırımlarından biri olmaya devam ediyor. Platform, Web3’teki en büyük kullanıcı tabanlarından birine sahip olmaya devam ediyor ve oyun, 2018’de piyasaya sürüldüğünden bu yana kazanmak için oyna (P2E: play-to-earn) oyunlarının öncüsü olarak GameFi sektörünün öncüsü konumunda.

Axie Infinity, kripto çöküşünden önce günlük olarak 2 milyondan fazla kullanıcı çekmekteydi ve zaman içinde önceki yüksek seviyelerine geri dönmesi bekleniyor. Bu toparlanma, AXS token için 20 kata kadar kazanç sağlayabilir ve bu da onu 2022 kripto çöküşünden sonraki potansiyelli kripto projelerinden biri yapar.

Metacade (MCADE) 2022 kripto çöküşünden sonraki en iyi kripto yatırımı mı?

MCADE token’ı presale etkinliğini daha yeni başlattı, bu da uzun vadeli potansiyeline kıyasla son derece düşük fiyatlı olduğu anlamına geliyor. Platform, zincir üzerindeki en büyük oyun salonu olmayı ve kullanıcılarına kapsamlı kazanç olanakları sunmayı hedefliyor; bu nedenle şimdiden büyük ilgi görmeye başlaması hiç de şaşırtıcı değil.

MCADE fiyatı, presale sırasında 0,008 dolardan 0,02 dolara kadar yükselecek ve bu da yatırımcılara olabilecek en iyi fiyattan katılım sağlamaları için yalnızca sınırlı bir süre tanıyacak. Metacade, endüstri lideri bir GameFi platformu olmaya aday ve kripto çöküşünün ardından 100 kat değerlenecek bir sonraki cevherlerden biri olabilir.

Metacade presale’ına katılabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir