Huawei, Bilinmeyen Bir Kripto Parayı Tanıttı

Teknoloji devi Huawei, sosyal medya platformu Twitter aracılığıyla yayınladığı bir videoda, Defactor (FACTR) adlı bir kripto parayı tanıttı.

Kripto para piyasasında yaşanan boğa koşusu, kurumsal şirketlerin de iştahını kabartmış durumda. Birçok tanınan ve bilinen şirket, kripto boğa koşusuna dahil olmak için sektöre giriş yapmaya başladı. Google, Microsoft gibi dev şirketler, geçtiğimiz günlerde birkaç ortaklık duyurusunda bulunmuştu. Diğer taraftan teknoloji devi Huawei, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla, henüz bilinirlik kazanmayan bir kripto parayı tanıttı. Huawei, videolu bir paylaşımında Defactor adlı bir kripto paraya yer verdi.

Huawei, Tanıttığı Kripto Parayı Yüzde 500’den Fazla Yükseltti

Teknoloji devi Huawei, Twitter aracılığıyla bilinmeyen bir kripto para birimini tanıttı. Huawei’nin tanıttığı Defactor (FACTR), tanıtım videosunun yayınlanmasının ardından yüzde 500’den fazla bir yükseliş yaşadı.

FACTR’ın piyasa değerine bakıldığında, Huawei’nin paylaşımından önce yaklaşık 2-3 milyon dolar civarında olduğu gözlemlendi. Bu fiyat, shitcoin tanımı yapılabilecek bir proje kapsamında irdelenebiliyor. Böylesine henüz bilinmeyen ve ilgi görmeyen bir kripto parayı paylaşan Huawei, akıllara soru işaretlerini getirdi.

Defactor, mevcut faktoring, ticaret finansmanı ve envanter finansmanı sistemlerini iyileştirmek için blockchain teknolojisini kullanmaya odaklanmasıyla ön plana çıkıyor. Ancak proje, henüz hiçbir borsada listelenmemesinin yanında, merkeziyetsiz borsa Uniswap aracılığıyla alınıp satılabiliyor.

Huawei’nin paylaşımında, Defactor’un ne olduğundan ve ne iş yaptığından bahsedildi. Bu paylaşımın ardından, fiyat olarak oldukça ucuz ve henüz yatırımcılar tarafından bilinmeyen kripto para, yoğun ilgiyle birlikte yüzde 500’den fazla bir yükselişe tanıklık etti.

Ancak bu fiyat oynaklığı, projenin nerelere gidebileceği konusunda kesin bir sonuç ortaya çıkarmıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir