Fatih Erbakan, deprem bölgesi Adıyaman’ı ziyaret etti

Önceki gün Kahramanmaraş merkezli depremlerin en çok hasara neden olduğu Hatay ve Gaziantep’in iki ilçesi Islahiye ve Nurdağı’nı ziyaret eden Erbakan dün de gün boyu Adıyaman’da incelemelerde bulundu.

Erbakan ilk olarak Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde Karayolları Genel Müdürlüğü Gölbaşı Bakımevi’nde kurulan Afet Koordinasyon Merkezi’ni ve Kızılay’ın koordinasyon ve dağıtım merkezine ziyarette bulundu.

Aşevinde depremzedelerle yemek yedi

Genel Başkan Yardımcıları Suat Pamukçu, Mehmet Altınöz ve teşkilatlardan oluşan heyetle birlikte Bursa İl Teşkilatı tarafından Adıyaman merkezde kurulan aşevinde vatandaşlarla bir araya gelip yemek yiyen Erbakan, sonrasında çöken binaların enkazlarında incelemelerde bulundu.

Vatandaşlarla sohbet eden Erbakan, başsağlığı dileklerini iletti. Erbakan, çocuklara da oyuncak dağıttı.

Depremin ilk anından itibaren teşkilatlarımızla seferber olduk

Enkaz altında kalan Partisinin il binasının başında gazetecilere açıklama yapan Erbakan ziyareti ile ilgili şu açıklamaları yaptı:

“Biz geçen hafta deprem bölgesine geldik. Bu hafta tekrardan ziyarette bulunuyoruz. Dün Hatay Antakya ve diğer ilçelerde ziyaretlerde bulunduk. Hem depremzedelerimizin acılarına ortak olmak da hem başsağlığı, geçmiş olsun dilekleri iletmek hem de bölgede çalışmalar yürüten yetkililere, sivil toplum kuruluşlarının gönüllülerine desteğimizi bildirmek için buradayız. Bizler de Yeniden Refah Partisi olarak depremin ilk anından itibaren bütün teşkilatlarımız ile seferber olduk. Bugüne kadar 322 tır yardım malzemesini bölgeye teşkilatlarımız ulaştırdı. 62 jeneratör, 436 çadır gönderildi. Şu andan da İstanbul teşkilatımız Kahramanmaraş’ta, Konya teşkilatımız Hatay’ın Hassa ilçesinde birer çadır kent kurmak için çalışmalarını devam ettiriyorlar. İlk günlerden itibaren koordinasyonu sağlayabilmek için Kayseri, Kahramanmaraş, Mersin ve Elazığ’da Yeniden Refah Partimizin lojistik merkezleri oluşturuldu. Bu depolarımız hizmete devam ediyor. Deprem bölgesinde 7 tane aşevi kurduk. Günlük 2 bin kişiye sabah, öğlen ve akşam yemek vermek üzere çalışıyorlar. Bunlarla birlikte binlerce teşkilat mensubumuz ilk günden beri hem arama ve kurtarma ekiplerine destek olmak hem de yardımlarda bulunmak maksadıyla deprem bölgesinde çalışmalarını devam ettiriyor. Bir kez daha hem Adıyaman’ımıza hem de depremden etkilenen diğer illerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Cenabı Allah milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın. ” diye konuştu.

Erbakan ve beraberinde heyet sonrasında Sümerevler Mahallesindeki spor kompleksinden kurulan çadırkenti ziyaret edip depremzede vatandaşları sorunlarını dinledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir