Fatih Erbakan, altılı masanın dağılmasına ilişkin konuştu

Altılı masanın dağılmasının ardından gözler diğer siyasi parti liderlerine çevrildi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan da, parti binasının açılışı ve esnaf ziyareti için Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesine geldi.

Bir grup partili tarafından karşılanan Erbakan, düzenlenen törenle ilçe parti binasının açılışını yaptı.

Açılışın ardından esnaf ziyaretinde bulunan Erbakan, belediye meydanında kurulan üye standını ziyaret ederek gündeme dair açıklamalarda bulundu.

“Kasa başındakilerden, mevcut iktidarlardan ve masa başındakilerden milletimize hayır gelmez”

Akşener’in bundan sonra Millet İttifakı’nda yer almayacaklarını açıklamasını değerlendiren Erbakan, “Yeniden Refah Partisi olarak uzun zamandır 6’lı masadan çatırtılar geldiğini, uzun ömürlü birliktelik olamayacağını, 6 benzemezin bir araya geldiğini defalarca ifade ettik. Son olarak gelinen noktada masanın ortadan ikiye ayrılmasına dönüştü ve bu masanın altında masada bulunan 6 parti de kalmıştır. Bu verdikleri görüntü iş başına gelmeden birbirine düşmeleri, tabiri caizse saç saça baş başa birbirlerine girmeleri milletimiz tarafından da görülmektedir. Masada bulunanlardan bir hayır gelmeyeceğini milletimiz gördü. Daha iş başına gelmeden birbirlerine girenlerin iş başına geldiklerinde Türkiye’ye kaostan başka bir şey getirmeyeceği apaçık ortadadır. Kasa başındakilerden, mevcut iktidarlardan ve masa başındakilerden milletimize hayır gelmez” dedi.

“Kendimiz aday çıkartıyoruz”

Fatih Erbakan, basın mensuplarının ‘Seçime üçüncü ittifakla mı gireceksiniz?’ sorusuna, “Biz kendimiz Yeniden Refah Partisi olarak seçimlere giriyoruz. Kendimiz aday çıkartıyoruz” diye cevap verdi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir