Depremin Uzaydan Atılan Titanyum Çubuklar Yüzünden Olduğunu Söyleyenlerden Beyin Yakan Paylaşımlar

Her doğa olayının bir bilimsel açıklaması mutlaka var ancak buna ikna olmayanlar da tarih boyu olduğu gibi günümüzde de var. Mesela birazdan aşağıda göreceğiniz kişilerin paylaşımları beyninizi hafiften yakacak.

Kahramanmaraş ve Hatay’da arka arkaya meydana gelen depremler binlerce canımıza mâl oldu. 11 kentte binalar, kağıttan kuleler gibi çöktü.

Halbuki uzmanlar bu depremle ilgili aylar, yıllar öncesinden uyarılarda bulunmuştu. Deprem gerçekleştikten sonra da bilimsel olarak konuyu hemen hemen her kanalda anlattılar.

Bu kadar çok binanın yıkılmasında sahtekar müteahhitlerin, onların projelerine onay verenlerin, yanlış şehirleşmenin ve rant kafasının çok önemli payı var.

Ancak uzmanların anlattığı bilimsel veriler ve gerçekler deprem konusunda herkesi ikna etmiş değil. Özellikle Türkiye Uzay Ajansı Başkanı Serdar Hüseyin Yıldırım’ın “uzaydan titanyum çubuklar atıyorlar” teorisini anlattığı video, bazı kişilerin deprem açıklaması oldu ilginç bir şekilde.

Türkiye Uzay Ajansı Başkanı Serdar Hüseyin Yıldırım o konuşmasında, “Titanyum alaşımlı 10 metre çubukları uzaydan dünyaya istediği hedefe gönderebilen savaşçı uydular var! Bu çubuklar yerin 5 kilometre derinliğine nüfus ederek 7-8 şiddetinde deprem yaratıyor. Bunları tespit etmek de mümkün değil” demişti.

Ancak bu video o kadar çok yayıldı ve olay yarattı ki, Yıldırım daha sonra şu açıklamayı yaptı:

“Birkaç gündür sosyal medyada dolaşan video hakkında çok soru geliyor. Bu kısa video benim çok önce bir strateji enstitüsünde verdiğim konferanstan alıntı. Dünya yörüngesinde konuşlanıp kullanıldığında küçük bir şehri haritadan silebilecek silah sistemini anlatmıştım. Bu silah sisteminin fay hatlarını tetiklemek veya tektonik deprem oluşturmak gibi fonksiyonu yok. Dolayısıyla bilinen bir fay hattında oluşan tektonik bir deprem olan Maraş afetiyle ilgisi yok. Yanlış anlaşılmasını istemem. Bu silahın etkisi göktaşı çarpmasına kıyas edilebilir’

Google’a “titanyum çubuk” yazdığınızda karşınıza hemen hemen şu tipte, sanayide kullanılan malzemeler çıkıyor aslında. Ancak bu titanyum çubuk saldırısına inanan öyle bir kitle var ki, ikna olmaları imkansız.

Mesela bu hesap “titanyum çubuk” davasına neredeyse kendini adamış. İnanılmaz!

Bu kişi de öyle…

Bu kişi de bu olayın deprem olmadığından çok emin.

Arkadan gelenler de var üstelik…

“Titanyum olsa duramazsın, Wolframdır o” diyen birisi de var.

Yok mu artıran? Hayır Wolfram da değil, kesin Tungsten!

Bu titanyum ailesine gelen bazı gerçekçi cevaplar da var ama sanmıyoruz ki kendilerini durdurmaya yetsin.

Şu muhabbetin sonuna konulabilecek en mantıklı görsel herhalde sosyal medyanın bu en meşhur çizimi. Kelimeler biraz eksik ama idare edin…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir