DeFi ve AI Coinleri Tahminleri: Bunlar 50-100x Yapabilir!

Kripto uzmanı Miles Deutscher, AI coinleri de yer aldığı, şu anda alım satımını yaptığı veya yakından takip ettiğim trendleri paylaştı.

Uzmanın takip ettiği trendler, AI coinleri de var…

İlk sırada ZK geliyor

Uzman bu anlatıların 8’inin de güçlü performans gösterme potansiyeline sahip olduğuna inanıyor. Deutscher, ilk olarak, “Anlatı trade’i söz konusu olduğunda, göreceli gücü belirliyor ve üzerine bahis oynuyorsunuz. Dolayısıyla, bazı durumlarda bu projeler daha geniş piyasa hareketine karşı performans gösterebilse de, çoğu altcoin hala genel BTC fiyat hareketine bağlı kalıyor,” uyarısını yapıyor.

Uzmana göre, büyük bir Bitcoin rallisi olursa, en güçlü anlatıların en iyi kazançları elde etme eğiliminde olacağı anlamına geliyor. Ayrıca, çoğu durumda, satışları hafifletmek için yeterli talep yönlü baskı olduğundan, fiyat düşüşlerinden en az etkileneceğini belirtiyor. Ancak her projeyi bireysel olarak ele almak gerektiğinin altını çiziyor. Deutscher, ilk olarak ZK’ya dikkat çekiyor:

Yaklaşan Polygon zkEVM lansmanı ile bağlantılı olarak zkSync ve StarkNet token sürümleri öncesinde, ZK ile ilgili protokoller güçlü bir performans sergiliyor. ZK’nin Ethereum’u ölçeklendirmenin geleceği olduğu inkar edilemez. ZK Rollups, işlemleri off-chain yürütülen toplu işlere ‘toplayarak’ tıkanıklığı hafifletmeye yardımcı olur.

İkinci olarak LSD’leri takip ediyor

Kripto uzmanının takip ettiği trendlerden ikincisi LSD’ler. Likit staking türevleri, sermaye verimliliğini en üst düzeye çıkarırken ETH gibi kripto varlıklarından getiri elde etmenizi sağlar. Deutscher, bu konuda şunları söylüyor:

Bu eğilim şu anda 2 katalizör tarafından yönlendiriliyor. 1. Yaklaşan Şanghay güncellemesi. 2. SEC’in merkezi staking üzerindeki düzenleyici baskısı. Şangay yükseltmesine yaklaşırken LDO, FXS ve RPL gibi LSD’ler ivme kazanıyor. Şanghay, sonunda Beacon Blockchain’de staked ETH’nin itfa edilmesine izin vereceği için, toplam ETH staking’in önemli bir itici gücü olacak.

Ayrıca Deutscher, düzenleyici cephede, SEC’lerin merkezi staking hizmetlerini (Kraken gibi) kısıtlama eğilimi, bence, merkezi olmayan staking’in benimsenmesi için büyük bir katalizör olduğunu söylüyor.

Perp DEX’ler de trend sıralamasında

Miles Deutscher, Perp DEX’leri de izliyor. Bu, son 6 ayda en güçlü performans gösteren sektörlerden biri olduğunu belirtiyor. Bu bağlamda, “Buna GMX öncülük etti, ardından GNS gibi rakipler geldi ve şimdi VELA gibi daha yeni iterasyonlar geliyor.” açıklamasını yapıyor. Ancak, bu alanda hala fırsatlar olduğuna inanıyor ve şunları kaydediyor:

Uzun vadede, AMM’ler ve sipariş defterleri gibi diğer DEX modellerinin bu alanda daha önemli bir rol oynamaya başlaması kuvvetle muhtemel. Ancak en azından kısa-orta vadede, GMX gibi oracle tabanlı DEX’lerin belirgin bir UX avantajı var. Ayrıca, bu protokollerin üretebildiği marka bilinirliğini de hafife alamazsınız. GMX ve GNS marka kimliği, muhtemelen gerekirse gelecekte dönmelerini sağlayacaktır.

Merkeziyetsiz stablecoin’ler önem kazanıyor

Deutscher’in radarında merkeziyetsiz stablecoin’ler de var. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, son zamanlarda merkezi borsa olan Binance’nin BUSD’una SEC baskısına tanık olduk. Uzman, USDC ve USDT gibi diğer merkezi stablecoin’ler için de düzenlenmesiyle ilgili belirsizliğin devam ettiğini söylüyor. Bu yüzden, gerçekten merkezi olmayan bir stablecoin’e olan ihtiyaç olduğunu belirtiyor. Bu konuda ise şu tavsiyelerde bulunuyor:

Bu alanda, AAVE ve yaklaşan GHO istikrarından CRV ve CRVUSD, FXS ve daha fazlasına kadar birkaç gelecek vaat eden oyuncu var. Merkezi olmayan stablecoin modelini geliştiren ve etkili bir şekilde entegre eden protokol büyük bir kazanan olacak.

Son olarak son zamanların trendi AI coinleri

Deutscher, ayrıca son zamanların trendi olan AI coinleri için de göz kulak oluyor. ChatGPT, tarihte bir milyon kullanıcıya ulaşan en hızlı uygulama haline geldikten sonra, Microsoft ve Google gibi şirketler tarafından AI sektörüne hızlı yatırımlar yapıldı. Uzman şu açıklamayı yapıyor:

Ancak, burada bilinmesi gereken önemli şey, AI coinleri çok erken olduğu ve son fiyat hareketlerinin çoğunun temellerden çok spekülasyon tarafından yönlendirildiği. Bu, spekülasyon yaygınlaştıkça AI coinleri için bir patlamaya yol açtı.

Deutscher’un patlama beklediği kripto projeleri

Bu arda, Miles Deutscher, Ocak ayının sonlarında, büyük olasılıkla 50-100X büyüme trendi sağlayacak 13 kripto projesi hakkında tahminlerini paylaştı. Uzman bu paylaşımında, L1 olan Sui Network, L1 Blockchain olan Sei Network, Celestia (CELT), Fuel Labs, Quai Network, zkSync, StarkWare, Arbitrum, Hermez, LayerZero, Zeta Blockchain, Quadrata Network ve Drift Protocol yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir