Cumhurbaşkanı Erdoğan Deprem Bölgesinde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş’taki deprem bölgesine ulaştı.

Kahramanmaraş’taki depremin ardından, tüm ülke seferberlik ilan etti. Tüm gücüyle depremin etkilerini gidermeye çalışan ülkede, yardımlar ve bağışlar da devam ediyor. Ayrıca yetkili tarafların gerekli müdahaleleri ve mücadeleleriyle de deprem bölgesinde yoğun bir mesai sürüyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş’a ulaştı. Burada canlı yayında açıklamalarda bulunuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kahramanmaraş’ta

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Alanya, Antalya, Mersin gibi bölgelerdeki oteller ile görüşme yaptıklarını dile getirdi. Erdoğan, bu bölgelerdeki otellerle yapılan görüşmeler sonucunda, deprem bölgesinden vatandaşların bu otelleri kullanabileceğini dile getirdi.

Depremlere yönelik açıklamalarda bulunan Erdoğan, şunları söyledi;

Devletin kurumları görevinin başında, ilk gün sıkıntı yaşandı, ancak ikinci gün ve bugün duruma hakimiyet tesis edildi. Benim vatandaşlarımdan Antalya, Alanya, Mersin gibi illerimizde otellerle görüşmelerimizi yaptık, bu görüşmelerle buralardaki otellerde kalma arzusunu koyan vatandaşlarımız olursa bu illerdeki otellere yerleştirmeye hazırız. Enkazdaki çalışmalarımız devam ediyor bir yandan da enkaz kaldırma çalışmalarını Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız başlatacak. Akaryakıt vs bazı sıkıntılar yok değil var, onları da aşıyoruz.

Ayrıca Erdoğan, hazineden belirli bir bütçeyi ayırdıklarını ve bölgedeki tüm ailelere 10 bin TL’lik bir yardımın yapılacağını da sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir