23 Ocak 2023 haftası için izlenecek kripto para birimleri

Kripto para piyasası, 2023’te Bitcoin’in ( BTC ) lider olmasıyla birlikte bir rulo halindeydi. Düzenlemeler ve iflaslarla ilgili ilk endişelere rağmen, piyasa herhangi bir olumsuz duyguyu umursamadı ve iyi performans göstermeye devam ediyor.

23 Ocak 2023 haftası için izlenecek kripto para birimleri

Çoğu kripto para birimi öne çıksa da, büyüme için olası heyecan verici fırsatlar sundukları için bazı varlıklar izlenmeye değer. Bu nedenle Finbold, 23 Ocak haftası için izlenecek beş kripto para birimine bakıyor. Madeni paralar, son piyasa performansı, ağ gelişmeleri ve büyüme ve benimseme potansiyeli dahil olmak üzere çeşitli faktörlere göre seçildi.

Aptos (APT)

Aptos ( APT ), kripto para piyasasını önemli ölçüde etkiliyor ve kendisini dijital varlıklar arasında en iyi performans gösterenlerden biri olarak konumlandırıyor. Yılbaşından bugüne kadarki en yüksek (YTD) kazançları ve etkileyici yedi günlük kazanç serisiyle APT, Ethereum ( ETH ) ve Bitcoin gibi yerleşik varlıkları geride bıraktı.

APT’nin başarısının arkasındaki en büyük itici güçlerden biri, çeşitli kripto projelerinden aldığı artan destektir. Örneğin, Binance Smart Chain ( BSC ) üzerindeki en büyük merkezi olmayan borsa ( DEX ) olan PancakeSwap, topluluğundan onay aldıktan sonra Aptos blok zinciriyle entegrasyonunu duyurdu. Ek olarak Atomic Wallet , APT’yi destekleyen son kuruluşlar arasında yer alıyor.

APT’nin etkileyici fiyat rallisine katkıda bulunan bir diğer faktör, şu anda feshedilmiş Meta Diem blockchain girişimindeki kökenlerinden kaynaklanan projeyi çevreleyen devam eden vızıltıdır. Bu, Aptos blok zincirinin gelecekteki potansiyeli için çok fazla ilgi ve beklenti yarattı. Özellikle, Aptos ağı risk sermayedarlarından önemli miktarda fon almıştır.

Projenin yol haritasına göre, geliştirme ekibi, ağdaki mevcut gaz ücretlerini azaltmak için talebe dayalı gaz maliyetlerini önemli ölçüde uygulamaya odaklanacak. Şu anda, APT’nin son kazanımları koruyup koruyamayacağına odaklanılıyor. Özellikle, Aptos ekibi, gerçek dünya kullanım durumlarının olmaması nedeniyle eleştirilere maruz kaldı ve varlığın kazanımları sürdürüp sürdüremeyeceğini izlemek ilginç olacak.

Basın zamanında APT, 24 saatlik %6’nın üzerinde kazançla 13,87 dolardan işlem görüyordu.

Aptos yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Gala (GALA)

Oyun tabanlı Gala ( GALA ) blok zinciri, 2023 kripto ralli ücretine öncülük eden varlıklar arasında yer almaya devam ediyor. Kazançlara esas olarak sürekli ağ gelişimi yardımcı oldu. Örneğin, blok zinciri kısa bir süre önce, yatırımcılar Gala platformunda satın aldıklarında GALA tokenlerini yakacak yeni bir pay-by-burn güncellemesini duyurdu.

Ek olarak Gala, başarılı bir şekilde uygulandığı takdirde GALA’nın fiyatını etkilemesi muhtemel birkaç yeni özelliği duyuran yol haritasını da güncelledi. Son kazanımlar, GALA’nın yılın en yüksek ikinci kazananı olarak ortaya çıkmasına neden oldu ve yatırımcılar, misli olmayan token ( NFT ) oyun ve metaverse projelerine sermaye tahsis ediyor.

2023’te önemli ölçüde artan GALA’nın önümüzdeki haftaki fiyat hareketi, varlığın yatırımcıların ilgisini çekmeye devam edip etmeyeceğini veya kardan düşüşe tanık olup olmayacağını izlemek için kilit öneme sahip.

Basın zamanında GALA, günlük yaklaşık %2’lik kazançlarla 0,05 dolardan işlem görüyordu.

Gala yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Bitcoin (BTC)

Bitcoin, 2022 ayı aşamasından çıkma girişimlerinde kripto para piyasasına liderlik eden birkaç direnç pozisyonunu kırıyor. Performans, Bitcoin’in yıldan bugüne neredeyse %40 (YTD) kazandığını ve kısa bir süre için 23.000 $ seviyesini geri kazandığını ve boğaların ayılara göre genel bir avantaj sağladığını gördü.

Bitcoin’in son zamanlardaki başarısının kritik nedenlerinden biri, önemli sermaye girişidir. Finbold tarafından 21 Ocak’ta bildirildiği üzere, Bitcoin bir hafta içinde 40 milyar doların üzerinde sermaye girişi kaydetti ve bu da fiyatının artmasına yardımcı oldu.

İlginç bir şekilde, Bitcoin’deki yatırımcı hissiyatı, küresel düzenleyicilerin düzenleme çağrısı yapmasına rağmen, piyasanın hala BTC’nin temel ilkelerine inandığını öne sürerek olumluya döndü. Gerçekten de kazançlar, Federal Rezerv para politikasını etkilemesi muhtemel olan makroekonomik duruma ilişkin olumlu haberlerle desteklendi.

Bununla birlikte, Bitcoin’in yıla güçlü bir başlangıç ​​yapmasına rağmen, odak noktasının bu kazanımları sürdürüp sürdüremeyeceğine devam ettiğini ve bu da onu önümüzdeki hafta izlenecek bir varlık haline getirdiğini hatırlamak önemlidir. Bu doğrultuda analistler, Bitcoin’in hala 28.0000 doları geçme potansiyeline sahip olduğuna dikkat çekerken, önümüzdeki haftanın varlık için çok önemli olacağına karar verdiler.

Şu anda ilk kripto para birimi 22.930 dolardan işlem görüyor. Haftalık grafikte BTC %10’un üzerinde arttı.

Bitcoin yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Shiba Inu (SHIB)

Shiba Inu ( SHIB ), meme paralarının yeniden canlanmasında başı çekiyor ve piyasadaki en trend kripto para birimlerinden biri olarak ortaya çıktı. Belirteç, son zamanlarda metaverse’e giriş yapmak gibi ağ etkinliği tarafından desteklenen önemli bir ralli gördü. Bu doğrultuda, Shiba Inu’nun arkasındaki ekip, bir Sanal Gerçeklik/Artırılmış Gerçeklik sergisinde ekosistemlerinin meta veri deposunun ilk özelliğini veya ‘HUB’ını önizlemeyi planlıyor.

Metaverse’deki geliştirmelerine ek olarak, Shiba Inu ekibi kripto paranın değerini tanıma ve iyileştirme taahhüdünü göstermeye devam ederken, SHIB ayrıca artan jeton yakmaya da tanık oldu. Ayrıca topluluk, uzun süredir beklenen 2. katman blok zinciri Shibarium’un temel ilkelerinin yayınlanmasını bekliyor.

Gerçekten de bu faktörler, 2021’in ilk hızlı yükselişini kaçıran yatırımcıların dahil olmaya çalışmasıyla SHIB’in önemli bir sermaye akışına tanık olmasına katkıda bulundu. Bu çizgide, mem coinler arasında ralliyi sürdüren varlık ile SHIB, fiyat hareketinin önümüzdeki hafta nasıl oynayacağı konusunda izlenmeye değer.

Piyasa değerine göre 13. sıradaki kripto para birimi, haftalık %20’nin üzerinde kazançla 0.0000121 dolar değerinde.

Shiba Inu seven-day price chart. Source: Finbold.

Solana (SOL)

Solana ( SOL ), 2023’te üç haneli kazançlar kaydetmek için blok zincirinin çöken FTX kripto borsasıyla yakın ilişkisinin etkilerini geride bıraktı. 10 doların altına düştükten sonra Solana, yerleşik kripto varlıklarından destek aldı. Bunlardan biri, SOL etrafında yatırımcı güvenini artırmaya yardımcı olan bir faktör olan Solana topluluğu için umudunu dile getiren Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin.

Bilhassa, Solana blok zinciri, rapor edilen bir geliştirici çıkışından etkilenmesine rağmen, önemli bir gelişme kaydetmeye devam ediyor. Örneğin, 18 Ocak itibarıyla platform, 30 günlük bir süre içinde NFT blok zinciri satışlarıyla en yüksek ikinci varlığı oluşturdu.

Ayrıca Solana, blok zincirindeki faaliyetlerde bir artışa tanık oluyor. Özellikle 21 Ocak itibarıyla kripto analiz platformu Santiment , fiyat rallisinin bir hacim artışıyla desteklendiğini kaydetti. Veriler, trader’ların Solana’da bir şeyi kaçırma korkusu (FOMO) sergilediğini ve bunun da fiyat artışını tetiklediğini gösterdi.

SOL bu yıl %114 arttı ve geçen hafta neredeyse %10 artarak basın saatine kadar 25.11$’dan işlem gördü.

Solana yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Genel olarak, vurgulanan varlıklar, bazılarının piyasanın gidişatını belirlemede çok önemli bir rol oynadığı düşünülürse izlemeye değer. Ancak, piyasada fiyatı etkileyebilecek bir faktör olan belirsizliğin devam ettiğini belirtmekte fayda var.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir