2 Uzman: Bu 5 Kripto Para, Yatırım Getiriyle Şaşırtabilir!

Kripto para analisti, Bitcoin ve Ethereum’u önümüzdeki yıllarda önemli bir yatırım getirisi (ROI) sağlayacak varlıklar olarak adlandırıyor.

Analistin kripto para beklentisi

Michaël van de Poppe, 649.300 Twitter takipçisine, piyasa değerine göre en iyi iki kripto paranın, büyük yatırım getirisi için bir portföyde “aranacak varlıklar” olduğunu söylüyor. Yaptığı açıklamada, ‘Önümüzdeki yıllarda portföyünüzde önemli bir yatırım getirisi elde etmek istiyorsanız Bitcoin ve Ethereum’un aranacak varlıklar olduğunu kesinlikle iddia ediyorum.’ dedi.

Özellikle BTC’yi parçalayan Van de Poppe, BTC’nin 30.000 dolara doğru yolda olduğunu söylüyor. Kriptokoin.com verilerine göre BTC, yazı yazılırken 23.897 dolar değerindedir. Analist, yazının yazıldığı sırada 1.652 dolar değerinde olan ETH’ye baktığında, ETH’nin mevcut fiyat bölgesinin uzun vadeli işlemler için sağlam bir alan olduğunu söylüyor.

Van de Poppe ayrıca popüler ETH tabanlı blockchain oracle Chainlink’e (LINK) de bakıyor. Van de Poppe, LINK’in son 24 saatte yaklaşık %9 artışla 7,90 dolardan işlem görmesinin piyasalar için harika bir işaret olduğunu söylüyor. Analist ayrıca LINK’in mevcut seviyelerden yaklaşık %27’lik bir artışla 10 dolara yükselebileceğini savunuyor. Yaptığı açıklamalara son olarak şunları ekledi:

“Chainlink’in 10 dolara doğru yükselmesini beklerdim.

Sonra 10 aylık birikim döneminden çıkıyor.”

Büyük bir geri dönüş bekleniyor

Doğru bir şekilde mevcut kripto ayı piyasasının dibini gören bir yatırımcı, kripto paraların tüm zamanların en yüksek seviyelerini oluşturmaya hazır olmadığını düşünüyor. Risk sermayesi şirketi Placeholder’ın ortağı Chris Burniske, 254.400 Twitter takipçisine bu yıl kripto piyasasının 2019’un “biraz daha az değişken” olacağını düşündüğünü söyledi.

2019’un başında Bitcoin (BTC), 2018 ayı piyasasının en düşük seviyelerinden yeni çıkıyordu ve yılın başında yaklaşık 3.800 dolar seviyesinden Haziran sonunda kabaca 13.000 dolara yükseldi ve yıl sonunda yavaşça 7.200 dolar seviyesine geriledi.

Bu ayın başlarında Burniske, Ethereum’da (ETH) hem ABD doları cinsinden hem de Bitcoin çiftinde (ETH/BTC) yükselişe geçtiğini söyledi. Ethereum’un ETH staker’larının varlıklarını geri almalarına izin vermeyi amaçlayan Şanghay yükseltmesinden sonra BTC’ye karşı ETH için bir kırılma öngördü. Şanghay güncellemesinin önümüzdeki ay başlaması bekleniyor.

Geçen ay yapılan bir röportajda Burniske, akıllı sözleşme platformu Solana’nın (SOL) bir sonraki “Ethereum düzeyinde” fırsat olabileceğini de söyledi. Ayrıca, merkezi olmayan birlikte çalışabilir ekosistem Cosmos’a (ATOM) bahis oynadığını da söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir